FAQ - Prodej

 

Prodej na CopOrDrop

Jak probíhá prodej na CopOrDrop?

Přihlaš se do svého uživatelského účtu (pokud ještě nemáš u nás účet, zaregistruj se zde). Na stránce Chci prodat vyplň formulář a nahraj fotky sneakers, které chceš prodat. Potvrď tlačítkem Odeslat nabídku.

Tvoje sneakers budou zveřejněné na stránce Chci koupit do 24 h.

Pokud si tvoje sneakers někdo koupí, budeme tě informovat e-mailem a ty potvrdíš nebo odmítneš objednávku kupujícího do 1 kalendářního dne (24 hodin). Při oznámení přijetí objednávky kupujícího nám dále v odpovědním e-mailu sdělíš adresu a datum pro vyzvednutí balíku přepravní společností.

Je potřeba zajistit, aby zásilka byla odeslána na naši adresu ke kontrole stavu do 2 pracovních dnů (48 hodin) po přijetí objednávky kupujícího. Sneakers včetně původní krabice (pokud ještě máš) zabalíš do poštovní krabice, kurýr přepravní společnosti přijede na tvoji uvedenou adresu a konkrétní den, přepravní štítek nebudeš muset sám tisknout a lepit na krabici. Pokud jsou sneakers použité, musíš je před odesláním ke kontrole vyčistit, v opačném případě může být objednávka kupujícího zrušená a sneakers bychom ti vrátili.

Po obdržení zásilky provedeme kontrolu stavu sneakers, jestli odpovídají inzerátu, který si u nás vystavil. Pokud bude vše v pořádku, odesíláme je kupujícímu.

Pokud kupující bude spokojený s nákupem a nebude vracet sneakers z důvodu padělku (více o pravidlech odstoupení od kupní smlouvy ze strany kupujícího viz Všeobecné obchodní podmínky), zašleme ti peníze za prodané sneakers na tvůj bankovní účet. Částka, která ti bude zaslaná na bankovní účet, je cena nabízených sneakers snížená o odměnu za zprostředkování prodeje.

 

Co mohu prodávat?

V současné době můžeš na CopOrDrop prodávat pouze sneakers.

 

V jakém stavu mohu prodávat sneakers?

Můžeš prodávat nové i použité sneakers. Při vyplňování nabídkového formuláře je potřeba uvést skutečný stav sneakers. Pokud mají tvoje sneakers jakékoliv vady, nezapomeň je uvést v popisu a také detailně vyfotit.

 

Od CopOrDrop mi přišel e-mail, že si někdo objednal moje sneakers, jak mám nyní postupovat?

Sneakers včetně originální krabice (pokud máš) dáš do poštovní krabice, domluvíš se s kurýrem přepravní společnosti na adrese a času vyzvednutí zásilky, přepravní štítek nebudeš muset sám tisknout a lepit na krabici. Kurýr přijede na domluvené místo v domluvený čas s přepravním štítkem, který nalepí na krabici a doručí zásilku na naši adresu.

 

Jak správně vyfotit sneakers?

Aby byl tvůj formulář s fotkami schválený, je potřeba dodržovat následující pravidla při focení sneakers:

§  Vyfoť sneakers tak, aby byly jasně vidět detaily. Rozmazaná nebo příliš tmavá fotka ti při prodeji moc nepomůže.

§  Používej své vlastní fotografie. Nenahrávej fotky od jiných uživatelů ani z jiných internetových stránek.

§  Vyfoť a nahraj alespoň 5 fotek uvedených jako povinné:

§  Přední část (povinné)

§  Zadní část (povinné)

§  Vnitřní strana (povinné)

§  Vnější strana (povinné)

§  Dolní část (povinné)

§  Vnitřní štítek (nepovinné)

§  Stélka bot (nepovinné)

§  Krabice (nepovinné)

§  Pro více info klikni zde.

 

Mohu zrušit transakci (objednávku kupujícího) prodeje mých sneakers?

Pokud si potvrdil přijetí objednávky kupujícího, již nemůžeš zrušit transakci. Potvrzení přijetí objednávky kupujícího je závazné.

 

Jak mám postupovat, když už nemám zájem nabízet svoje vystavené sneakers na CopOrDrop v sekci Chci koupit?

Jestli již nebudeš chtít nabízet svoje sneakers na CopOrDrop po jejich zveřejnění v sekci Chci koupit, dej nám ihned vědět na e-mail infor@copordrop.cz a my tvoji nabídku stáhneme z našich stránek.

 

Jaké jsou prodejní provize?

Prodejní provize činí 12 % z tvé nabízené ceny za sneakers po každé úspěšně dokončené transakci, minimálně však 300 Kč včetně DPH. Transakce je úspěšně dokončená, pokud kupující nevrátí sneakers z důvodu, že jsou padělané, více viz Všeobecné obchodní podmínky.

 

Co se stane, pokud zjistíte, že jsou sneakers padělané nebo že neodpovídají uvedenému stavu?

Pokud CopOrDrop dojde k závěru, že tvoje sneakers jsou padělané nebo neodpovídají uvedenému stavu ve vyplněném formuláři, budou ti vráceny zpět a dostaneš od nás varování a smluvní pokutu ve výši 15% z ceny nabízených sneakers (více viz Všeobecné obchodní podmínky). Varování se kumulují a můžeš mít maximálně 3, pak ti bude zablokován účet.

 

Jaké jsou poplatky za dopravu sneakers?

Prodávající neplatí nic za dopravu v případě doručení sneakers ke kontrole na adresu CopOrDrop. Poskytujeme prodávajícím předplacený přepravní štítek, se kterým přijede kurýr přepravní společnosti.

Cena za dopravu bude účtována jen v případě, že ti budeme vracet sneakers z důvodu padělku nebo neodpovídajícímu stavu.

 

Jak a kam mám poslat moje sneakers, když si někdo koupil moje sneakers?

V případě, že si někdo tvoje sneakers přes stránky CopOrDrop koupil, je potřeba zajistit odeslání sneakers do 2 pracovních dnů (48 hodin) přijetí objednávky kupujícího prostřednictvím našeho partnerského přepravce. Kurýr přepravní společnosti tě kontaktuje a domluvíte se na adrese a času předání balíku se sneakers.

 

Kolik času mám na odeslání sneakers?

Sneakers je potřeba odeslat do 2 pracovních dnů (48 hodin) po přijetí objednávky kupujícího a obdržení informačního e-mailu od CopOrDrop s instrukcemi.

 

Jakou metodou vyplácíte peníze za prodané zboží?

Finální částku za tvoje prodané sneakers, tj. cena prodaných sneakers snížená o odměnu za zprostředkování prodeje CopOrDrop, ti pošleme na tvůj bankovní účet, který si uvedl ve formuláři.

 

Kdy obdržím peníze za prodané sneakers?

Peníze ti pošleme na tvůj bankovní účet, jakmile bude celá transakce dokončená, tj. kupující nebude vracet sneakers zpět z důvodu, že jsou padělané. Budeme tě informovat e-mailem. Standardně trvá 5 - 8 pracovních dnů, než ti přijdou peníze na bankovní účet od doby, kdy ti přišel e-mail o objednávce kupující.

 

Co se stane, když se zjistí, že moje sneakers jsou padělané?

V případě, že bude kupující reklamovat, že tvoje sneakers jsou padělané, bude nám muset zaslat o tom důkaz (např. printscreen „legit checku“ z facebookové skupiny). Pokud uznáme, že jsou padělané. Budeš muset zaplatit smluvní pokutu 15 % z ceny nabízených sneakers. Sneakers ti pošleme dobírkou prostřednictvím partnerského přepravce na tvoji adresu, kde dobírková cena bude zahrnovat smluvní pokutu a poštovné ve výši 150 Kč, více ve Všeobecných obchodních podmínkách.

 

Může se stát, že kupující prohodil moje originální sneakers za padělané?

Když nám od tebe dorazí sneakers na ověření, dáváme na ně svůj ochranný prvek, který zabrání k prohození tvých sneakers za jiné. Takže se nemusíš obávat, že by došlo k jejich prohození.